Skoro jest co słucham(chyba czego?:) to niech będzie tez co czytam:)
skarby mądrości życiowej, czyli wszelkie komentarze ;-)
Hm... Poradnik Instalatora :))
Szok i niedowierzanie, ze powstal taki watek :) alzb, jak zwykle, wyrazy szacunku za podnoszenie standardow.
Ja czytam z przymusu durny amerykanski bestseller byznesowy Lojalnosc 3.0, zas dla przyjemnosci Stulecie wg Herbjoerg Wassmo. Polecam kobietom. K.
od czasu do czasu ... instrukcje '-)
To ja polecę Sapkowskiego jak ktoś lubi podobne klimaty :)
Suka"Z pamiętnika nimfomanki", dla przypomnienia, bo teraz tak głośno o „50 twarzach Greya”.
,,Z pamiętnika nimfomanki"... tak. ,,50 twarzy Greya", zdecydowane...nie. Próbowałam....dobrnęłam do 80 strony. Licząc, że coś się zacznie dziać. Infantylizm przebił cumulusy.:)
Śnieżna pantera - Peter Matthiessen
Mistrza i Małgorzatę... Któryś raz... A sytuacja u Ruskich do tego jeszcze bardziej skłania.
Do Bułhakowa ciagle wracam. Jest ponadczasowy. A czasem szczególnie....,,czasowy".
Philip K. Dick Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?
Śnią....w Wysokim Zamku :)))
Takeshi cien smierci Kossakowskiej
"Oficerowie i dżentelmeni" Piotra Jaźwińskiego.
"Zagubieni chłopcy" Orson Scott Card (on)
Ooo "Mistrz i Małgorzata" to świetna książka! A co do tego, co aktualnie u nas...
"Boża ladacznica", polecamy!
50 Twarzy Greya :)
zanim obejrze film w kinie lubie przeczytać książkę :)
"Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera ( _an)
"Ja,inkwizytor" Jacek Piekara (mir_)
"Pomnik cesarzowej Achai"
,,Seks sztuka i alkohol. Życie towarzyskie lat 60" Andrzeja Klima.
To były niesamowite czasy. W szarej PRLowskiej rzeczywistości kwitło życie bohemy artystycznej. Barwny świat lat sześćdziesiątych. Polecam.
"Rafa Argamedonu" 1- tom cyklu "Schronienie", (po raz kolejny:)
Barbara Wood "Oznaki życia" - ona
"Kochane lato z radiem" Roman Czejarek
może nie do uwierzenia ale..."Nowele wybrane" Sienkiewicza....powrót o "kilka " lat wcześniej...
"Annę Kareninę" Tołstoja :-) Ja też lubię powroty ;-)
",,Seks sztuka i alkohol. Życie towarzyskie lat 60" Andrzeja Klima.
To były niesamowite czasy. W szarej PRLowskiej rzeczywistości kwitło życie bohemy artystycznej. Barwny świat lat sześćdziesiątych. Polecam."
*****
A te wszystkie flaszki i panienki za drugą pensję od Służby Bezpieczeństwa. Plus paszporty. Ja ze zgrozą obserwuję te wydawane w formie książek słodkie wspomnienia, te bary "Miś" uruchamiane po miastach, modę na kolekcjonowanie i wykorzystywanie do aranżacji wnętrz mieszkalnych koszmarnych w istocie wyrobów z l. 60-tych itp., wspominanie z zachwytem (!) najgorszych przejawów twórczości estradowej.
Wszystko to jest niby radosna hipsterska zabawa a w istocie apoteoza komunizmu. Oswajanie poprzez wskazywanie milych stron koszmaru.
Na nastepnym etapie będzie mydło Reichs-Juden-Fett, które bardzo ładnie się pieni.
Zobaczycie.
*****
Izaak Babel "Opowiadania odeskie".
,,Listy niezapomniane" w opracowaniu Shaun Usher.
To literacki odpowiednik.....bombonierki. Chce się sięgać, po kolejną czekoladkę. A każda kryje jakąś niespodziankę. Wzruszenia, humor, rubaszność, tragedie, piękne opisy codzienności... Listy ludzi bardzo różnych. Od Churchilla, przez Gandhiego , Iggi Pop'a, Jaggera, do Worhola, i Vinneguta......
Polecam...
@Harvi....Ty widzisz w czasach PRLu tylko piętno komuny, służby specjalne, kapusów, i zniewolenie umysłów. Ja, prócz tego, ze dostrzegam to wszystko, widzę też ludzi tęskniących do wolności, o otwartych głowach, wrażliwych na piękno, tworzących sztukę przez duże S. Artystów i prekursorów, którzy po mimo czasów w jakich przyszło im żyć, potrafili łamać schematy, otwierać się na świat. I prócz twórczości Polańskiego, Osieckiej, Komedy, Dejmka, Dygata, Jędrusik, Cybulskiego, Hłaski, i wielu innych ludzi sztuki i kultury tamtych czasów, chcę też wiedzieć dlaczego właśnie Oni potrafili tak tworzyć, i tak żyć, w czasach, kiedy obowiązywała szarośći bylejakość. Książki Sławomira Kopra to nie ,,słodkie wspomnienia". To historie niebanalnych ludzi na tle okrutnej rzeczywistości. ,,Życie artystek w PRL" , ,,Stracone pokolenie", czy ,,Skandalisci", to w żadnym razie nie apoteoza tych czasów. Zdaje się, ze mówimy o dwóch różnych stronach tego samego medalu. Z tą różnicą, ze Ty widzisz tylko awers, który jest oczywisty. Ja próbuję dostrzec też rewers tych czasów.
A ,,Opowiadania Odeskie" są rzeczywiscie godne polecenia.
obecnie "czas honoru" zksiazkowaną wersję filmu
*pomimo....przepraszam.
alzb...w pełni się z Wami zgadzam. Nie można oceniać wyłącznie okresu przez pryzmat działania systemu, są ludzie i życie które niosą i rozwijąją, chociaż w trudnych i niesprzyjających okolicznościach. Dużo dobrego w kulturze się wtedy działo i chciałbym aby tyle twórczych i kreatywnych indywidualności wyrosło z młodzieży obecnie.
Pozdrawiam :))
Słownik ortograficzny
kończę Achaje, tylko ostatnio czasu brak
Fabryka oficerów H.H.Kirst
Isadora Duncan ,,Moje życie". Reformatorka tańca, i nie tylko.... Ostatnia miłość Sergiusza Jesienina... A jego poezja jest mi szczególnie bliska... Obydwoje szaleni, choć w tak różny sposób.
kurtynka ... a ja posty ... nie dobrze
"Wyznania uległej" Morgan Sophie
"Ortopedia i traumatologia" Gaździka
"Dzieje Grzechu" Żeromski, i strasznie mnie to dołuje, żałosna historia.. A wystarczyłoby im(bohaterom) dać do ręki dzisiejsze komórki, i by było po kłopocie... ;p
A. Frantz " Syndykat pająka"
A ja ''Wiedzmina'' :D dlugo sie opieralam przed przeczytaniem ale w koncu sie skusilam i nie zaluje. aktualnie "Krew elfów" :D
Nowy Weber i Harington! Ta epopeja , to juz 27 tomów, a akcja wciąz się rozwija:) (Z)
Hmmm...alzb ...poczułem się zainteresowany tą pozycją ...nie znam tego :))) Ja czytam po raz drugi Memnoch Diabeł - Anne Rice ...jedna z pozycji cyklu o wampirze Lastacie ...kto zna filmy : Wywiad z Wampirem lub Królową Potępionych to wie o co chodzi :)
Zacznij od "Plaówka Basilick" , to pierwszy tom "Światów Honor". A potem, .. to już czytasz i żyjesz w innym swiecie. Świecie Stephanii Honor, Tercetów, biurokratów z Ligi i "demokratów" z ludlowej republiki..
Widzę, że mam nową lekturę na jesienno zimowe wieczory :)))
Nowy Weber.Siódmy tom cyklu Schronienie:)
Tomek Michniewicz- Świat Równoległy.
Gra o tron - George R.R. Martin
Inwazja. Akcja się dzieje jesienią.. 2017 roku. W Polsce. Rząd, a włąściwie prezes podejmuje decyzje,które skutkują... poczytajcie:)
Serwis przeznaczony tylko dla osób dorosłych. Klikając "Rozumiem" potwierdzasz, że masz ukończone 18 lat. Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług.