polecam
''Endurance. Arktyczna Wyprawa Shackletona'' Autor: Caroline Alexander
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/91809/endurance-arktyczna-wyprawa-shackletona
nie mogłam się oderwać więc machnęłam ją w kilka godzin.....
"Spisany na straty” autor/bohater książki Mark Johnson
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50467/spisany-na-straty
"W jednej osobie" John Irving
Stieg Larsson-saga Millennium. Nie czytam, bo po pierwszych kilkunastu stronach po prostu wciąga cię jak wielka czarna dziura, i chcąc nie chcąc po prostu połykasz jedno opasłe tomiszcze za drugim Nie jest to pozycja nowa i właściwe to mam trochę wrażenie, że wszyscy już to czytali. Wybaczcie więc, że być może polecam oczywistą oczywistość. Jeżeli jednak ktoś jeszcze nie czytał, ani nie oglądał filmu, to zwyczajnie zazdroszczę wrażeń :-)
Pierwsza książka trylogii Millennium Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, kolejny tom serii Dziewczyna, która igrała z ogniem. W połowie 2007 roku wydano ostatnią część serii Zamek z piasku, który runął.
Dukaj - Lód, Piekara - szubienicznik i Neil Gaiman - dym i lustra
Ja polecam Ann Rand - "Źródło".
Opis można przeczytać w sklepach internetowych, ale książka niesie ze sobą dużo więcej informacji o otaczającym świecie i gatunkach ludzi, z którymi się na co dzień spotykamy. Mnie osobiście bardzo dotknęła i poruszyła. Teraz zabieram się za "Atlas zbuntowany", ale po obejrzeniu filmu trochę się zraziłam (film był do dupy... ironia losu - jak nakręcić film o skażeniu środowisk dotowanych przez państwo? Pi razy drzwi. To musiałby być dokument chyba.)
Dragana wspomniała już o tym. Ale skoro moda na wampiry nie przemija, to ja polecam zacząć od Anny Rice i jej sagi wampirzej: "Wywiad z Wampirem"; "Wampir Lestat", "Królowa potępionych"....
Gwarantowane wessanie w klimat na amen. A jak już wszystko się przeczyta, to można przejść do sagi o czarownicach i tak dalej i tak dalej.
Tiziano Terzani "Powiedział mi wróżbita"
-literatura faktu, reportaż
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59034/powiedzial-mi-wrozbita
Susan Sontag "Odrodzona"
Pamiętniki; fantastyczny dziennik dokumentujący przemianę młodej dziewczzyny zafascynowanej czystym intelektem w kobiete nieco bezradną wobec kłębowiska swoich uczuć i emocji.
"Podręcznik Radiologii" Trzetrzewińskiego.
Niby stare, ale kilka rzeczy wyjaśnia jak nikt inny przed nim i po nim. ;)
Judith Butler "Ramy wojny"
"Chłopaki Anansiego" Neil Gaiman.
"Otwórz oczy, zaraz świt" Mateusz Czarnecki,
pozycja z niespodzianką, dlatego że po zamówieniu książki ze strony autora przesyłka przychodzi z Indii :) z osobistym autografem autora.
Bardzo miłe zaskoczenie.
"Tajemnica zaginięcia Rockefellera" Carl Hoffman
DZIEWCZYNA W CZERWONYM PLASZCZYKU LIGOCKIEJ CHYBA
A ja polecam dość już starą pozycję, ale wciąż nie docenianą i ...w pewien sposób kojarzącą się z tym portalem :))) Proszę nie sugerować się tytułem :)))
Tarot - autor Piers Anthony :)
"Slepy instynkt" A. Winkelmann - thiller z sadysta w tle.. Poki co zaczelam czytać.
Upadek gigantów-Ken Follet. Saga miłość, polityka, historia od czasów sprzed rewolucji październikowej do prezydenta Obamy. Bohaterowie z Rosji, Anglii, Niemiec, USA. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że Lenina do Rosji sprowadzili Niemcy z wygnania w Szwajcarii aby odsunąć Rosjan od udziału w pierwszej wojnie światowej i to oni finansowo wspierali partię bolszewików. Historia to w dużej mierze domysły ale ciekawie splecione z losami bohaterów. Erotyka umiarkowana, choć pojawia się kilka ciekawych opisów ;-)
"W rajskiej dolinie wśród zielska" Jacek Hugo-Bader
Przeczytałem wszystkie książki Badera, ale tą zostawiłem sobie na sam koniec. Nie zawiodłem się, świetne reportaże z Rosji i jej republik. Polecam wszystkim miłośnikom reportażu, pozycja obowiązkowa.
Dager a czytałeś "Rowerem przez Saharę i jeszcze dalej"?
Nie czytałem, ale lubię nazwijmy to "reportaże z drogi", więc zapamiętam tą pozycję.
W nawiązaniu do propozycji wyżej, rowerowo i w drodze, to polecam "Rowerem i pieszo przez czarny ląd" o poznaniaku, Panu Kazimierzu Nowaku i jego Afryce, ktorej już nie ma i podróżników takich jak p. Kazimierz tez nie.
I tutaj polecam właśnie wydaną książkę Aleksandra Doby "Na oceanie nie ma ciszy" Dalej tacy ludzie jak p.Kazimierz istnieją i chwała im za to. Podziwiajmy ich, I pochylmy czoło przed ich osiągnięciami.
"Sto lat samotności" :) polecam.
Pozdrowionka
Dla lubiących cykle podróżnicze - ,,Mój chłopiec, motor i ja" Halina Korolec-Bujakowska. Opowieść o podróży z Druskiennik do Szanghaju w roku 1934 !!! Fajnie się czyta, polecam
Dla Pań - ,,Szkoła żon" - Magdalena Witkiewicz. Lekko erotyczna i feministyczna pozycja :)
Dla lubiących sensację - ,,Pielgrzym" Terry Hayes. Nawiązująca do walki z terroryzmem z wartką akcją
Posiadam te i inne pozycje na czytnik. Format mobi. Chętnie udostępnię w zamian za coś co Wy polecacie....
Pozdrawiam
Potwierdzam "Pielgrzym" to książka warta uwagi.
J0 Nesbo: Nietoperz oraz kolejna Pierwszy śnieg. O ile Nietoperz to sprawnie zrealizowana powieść kryminalna (a może po prostu kryminał) gdzie dreszcz wywołują poczynania seryjnego mordercy. To wszystko okraszone klimatem Australii i kulturą Aborygenów, to kolejny "kryminał" czyli Pierwszy śnieg to prawdziwy majstersztyk. Miłego marnowania czasu :-)
Jo Nesbo - jest mega!!!! :) Czyta się błyskawicznie :) Chyba wszystkie jego książki !
Betkaa, myślę że przeczytam (jak znajdę) Mój chłopiec, motor i ja. Wiesz dlaczego? Dobrych lat temu jechałem autobusem pod Przemyśl do pracy. Miałem fatalny dzień jedyne co chciałem, to trochę pospać w tym autobusie. Dosiadł się do mnie starszy pan, nazwijmy go dziadek. Zaczął ze mną rozmawiać, a ja byłam wściekły że nie mam spokoju. Wiesz kim był ten dziadek? Był podróżnikiem. Jak się okazało, w roku 1946 przejechał motocyklem cało Europę. Wtedy nauczyłem się szanować nieznajomych, bo nigdy nie wiesz kim są naprawdę. Myślę że ta książka jest właśnie taka.
Tak, dokładnie tak jest! :)
"Życie to jednak strata jest" Andrzej Stasiuk (okładka twarda)
Wywiad rzeka, tak się takie książki nazywają, choć ta rozmiarem nie przeraża. Lubię Stasiuka kiedy pisze o przyrodzie, człowieku, wiejskim/miejskim życiu, Wschodzie, nawet religii, ale szkoda że wypowiada się tutaj na tematy polityczne. Politologiem to na pewno Stasiuk nie jest, więc mógł sobie podarować te przemyślenia. Szkoda, że autorka wciąga go w politykę. Najciekawsze co Stasiuk ma do pokazania, to jest jego życie, a skoro sam się przyznaje że polityka i politycy nie za bardzo go interesuje, to po co o to pytać? Mimo wszystko polecam.
"Z Pokorą przez życie" wywiad z Wojciechem Pokorą, książka dla każdego bo i aktor kochany przez wszystkich, lekko się czyta, przyjemnie, zaśmiewając się raz po raz do rozpuku. Pozycja na listopad, deszcz za oknem i na brak witaminy E. :)
Zaczynam czytać ,,Mój chłopiec, motor i ja" Halina Korolec-Bujakowska (ebook).
Plan jest taki:
Książka, ołówek, zeszyt, potem notuję miejsca, miasta, itp.. Postaram się odtworzyć ich drogę w google maps. Zobaczymy co mi pokaże dzisiaj, czy da się powtórzyć wirtualnie ich podróż? Mam nadzieję dobrze się bawić.
Jeszcze nie wiem, czy polecam. Nabyłam, bo mi polecono.... Jeśli ktoś ma ochotę, to podeślę. Na czytnik w formacie mobi
A.J. Gabriel - ,,Facet na telefon"
Ogólnie mozna przeczytać ale nie jest porywająca.
Polecam cykl Szpiedzy Aleksandra Makowskiego: 1. Bez przebaczenia, 2. Bez sumienia, 3. Następne pokolenie
Dwie pozycje :
"Moja Walka" pierwsza z 4 części, pisarz skandynawski Karl Ove Knausgard , przyznam , że nie wiem czy polecam, dlatego że czytam z polecenia znajomych i polecenia prasy, ale jest ciężko....
druga pozycja to " Imperium Księżyca w Pełni" wzlot i upadek Komanczów, mnie wciągnęła, ale nikt, kto ją ode mnie pożyczył nie przebrnął dalej niż 30 stron, więc nie wiem czy te moje polecenia sa trafne :)
Polecam
Legion Elżbiety Cherezińskiej
Naprawdę wciągająca, i pokazująca mało znane fakty historyczne.
Polecam Powstanie Warszawskie Marcina Ciszewskiego.
Ciszewski jak zwykle zresztą napisał super książkę. A wnioski wyciągnięte w epilogu, są bardzo trafne.
Dawid Weber "Rafa Armegadonu" i kolejne tomy. Wizja swiata rządzonego przez bezwgledna teokracje koscielna..
Glenn Cooper - Biblioteka umarłych - jeżeli ktoś lubi tajemnicę, akcję, amerykański styl kryminalny to ta książka zaspokoi jego gusta :) Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie :)
Malowany Ptak Jerzego Kosińskiego -Akcja książki dzieje się podczas II wojny światowej i jest przedstawiana z perspektywy chłopca który walczy o przeżycie w czasach chaosu, ukazuje jego przejścia z mieszkańcami wsi uwikłanymi w różne formy dewiacji seksualnych i społecznych, takich jak kazirodztwo, zoofilia czy gwałt oraz inne rodzaje skrajnej przemocy rozbudzającej pożądanie. Jestem w połowie ale polecam ,mam dreszcze na całym ciele i cieszę się ,że wojna mnie jak na razie ominęła .
Intimiss - polecam Ci zatem "Good night Dżerzi" Janusza Głowackiego - powieść o Kosińskim (między innymi poruszony wątek "Malowanego ptaka" i jego rzekomej autobiograficzności).
Kosińskiego nie czytałam, o "Malowanym ptaku" słyszałam , ale były to tak bardzo skrajne opinie, że nie pozostaje nic innego jak przeczytać...
Zanim sięgnie się do ,,Malowanego Ptaka" warto przeczytać ,,Good night, Dżerzi" Janusza Głowackiego. Ta pozycja jest właśnie o autorze ,,Malowanego Ptaka", i rzuca wiele światła na różne uwikłania, niejednoznaczności w życiu Jerzego Kosińskiego.
Ooo, teraz dopiero zobaczyłam, ze ktoś już polecał Głowackiego :)
To tak aby odejść od Kosińskiego ...mimo, że "Malowanego ptaka" przeczytałem oczywiście :))) ...z mojej biblioteczki polecam Grobowiec - Kate Mosse - dalsza część Labiryntu - to opowieść o dziejach dwóch kobiet ...jednej w naszych realiach, szukającej ważnych dla siebie odpowiedzi w stylu "skąd pochodzę, dokąd zmierzam" i drugiej, żyjącej w 1891 roku, uciekającej z bratem, z Paryża na południe Francji, do Oksytanii :) Fajny klimat tajemniczości, koloryt Paryża i południa Francji, ówczesnych zwyczajów, połączony z akcją, zbrodnią i prawie kryminalną zagadką :)
189cm146IQv2 dziękuję ,trafiłeś w mój gust :-))
Chciałabym polecić również książkę Król Fryzjerów,Fryzjer Królów Antoine Cierplikowski -Marta Orzeszyna :Książka opowiada o losach chłopaka z Polski ,który podbił Paryż i Hollywood,zbił fortunę czesząc gwiazdy i koronowane głowy , uwolnił kobiety od długich włosów Przeszedł drogę od pucybuta do milionera i z powrotem ,bogacz i król wystawnego życia ,który zmarł samotnie :-)
"Przyszła na Sarnath Zagłada" zbiór opowiadań H.P. Lovecrafta. Miałem się wstrzymać do jesieni, by był lepszy nastrój na taką pozycje ale nie wytrzymałem :). Genialne tłumaczenia Macieja Płazy.
Kosmos nie wybacza!
Właśnie skończyłam czytać ,,Wotum nieufności" R. Mroza. Dawno mnie żadna książka tak nie wciągnęła. Polecam! I już nie mogę się doczekać kolejnej części.
:)
Władza wciąga :))
Ja słyszałam, że władza deprawuje ;)
To też :) Co zresztą w tej książce jest pokazane. :)
Zamówiłam sobie Ove Logmansbo - pierwsze dwie części, aż ciekawa jestem..... ;)
Mała zamknięta społeczność i tajemnicze zabójstwo. Pierwsza część za mną. :)
A ja jestem w połowie Biblioteki Umarłych - Glenna Coopera :) Bardzo polecam :)))
Jeeejjj już to polecałem hehe ...sorrki :)))
Jeśli jest dobra to możesz polecać nawet i trzy razy 😉
Jak już się wczytałem to się okazało, że to powieść wielowątkowa, a jeden z wątków dzieje się w wczesnym średniowieczu :) Bardzo dobra :)
A więc ....dla odmiany ...polecam "Opowieść o złodzieju ciał" Anne Rice z cyklu o Wampirze Lestacie :) Jeżeli ktoś lubi mroczne opowieści o wampirach i styl pisarski Pani Rice to polubi tę książkę :)
Sam nie wiem dlaczego zacząłem ją czytać ale wciąga, napisana nie banalnie, inaczej wręcz zwykle opisy stają się niewyobrażalne jestem pod wrażeniem "Imię róży" wiem że większość ją przeczytało ale dla mnie zwykłego pożeracza książek kryminalnych, sensacyjnych to jest Coś innego i fajnego :). Pozdrawiam Was miło. Szkoda że widziałem najpierw film...:(
A ja teraz czytam i muszę Wam powiedzieć, że z wielką przyjemnością "Rzeka ludzi osobnych" Katarzyny Enerlich
Książka nawiązująca do historii staroobrzędowców mazurskich. Ale i o teraźniejszości..... Wątki się mieszają, nawiązując do siebie.... I ta kultura w zasadzie już na wymarciu. Kawałek życia tak odległego w zachowanych tradycjach, postawach,sposobie życia a jednak tuż za płotem.
Polecam :)
Polecam również mazurskie Wojnowo z zachowanym maleńkim klasztorem staroobrzędowców i jego pięknym wnętrzem. Zachowanymi ikonami i żyrandolem składającym się z 32 świec ufundowanym przez kupca z miłości do przedwcześnie zmarłej żony. Zmarła mając 32 lata... Te i inne historie można przeczytać w tej powieści...
Olga Rudnicka "Życie na wynos"
Zabawna komedia pomyłek z tłem kryminalnym.
Zabawna, lekko i przyjemnie się czytało.
I kolejny raz się przymierzam do Joe Nesbo i jego "pragnienia". Ciężko mi idzie, chyba Harry Hole stracił dla mnie na uroku.... Albo potrzebuję czegoś bardziej radosnego.... 🤔
Muszę Beciu sięgnąć po Twoje propozycje. ☺️
Jeszcze tylko tu można coś napisać bez komentarza balkonika. 😉 hahaha
I polecam. Jak lubiłeś Chmielewską to i Rudnicka Ci podpasuje
Muszę sprawdzić czy jest w audio. ☺️
Serwis przeznaczony tylko dla osób dorosłych. Klikając "Rozumiem" potwierdzasz, że masz ukończone 18 lat. Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług.