Sweetheart
No nie..ręce opadają..Ja o tym,że zdjęcie,które zamieściłam a do,którego ty się przyczepiłeś, że jest to tor a raczej jego część - "zielonego piekła", ty zaś,że mam zrozumieć dlaczego go tak nazwano? Napiszę więc jeszcze raz..
Tor,który jest na zdjęciu powyżej, to część toru nazwanego w całości przez Jacky Sterwarda - Green Hell .Tor ten składa się z dwóch pętli..północnej i południowej. Tę południową zmodyfikowano w latach 80-tych i powstała GP Strecke,którą widać właśnie na zdjęciu. Trasy te są połączone i w zależności od zawodów odpowiednio wykorzystywane. Całość to jednak nic innego jak Nürburgring - Zielone piekło. Oczywiście można nazywać pętle w języku niemieckim jako Nordschleife i Südschleife, ale razem stanowią jeden tor czyli jeszcze raz powtórzę - Nürburgring - zwany też Zielonym Piekłem. Ty w pierwszym poście napisałeś,że zielone piekło to zupełnie inny odrębny tor z czym ja po prostu się nie zgadzam. Nie mam na myśli tutaj toru jazdy a tylko toru jako obiekt. Ty zaś teraz proponujesz mi czytanie Wikipedii lub wizyty na tym torze bym zrozumiała dlaczego taka nazwa? To zupełnie inna sprawa i wcale nie muszę czytać...Ja to zdjęcie zrobiłam sama ..Ja tam po prostu byłam i wiem co J.Steward miał na myśli mówiąc..to istne Green Hell. Gdybym tam nie była, z pewnością bym przeczytała i bez wstydu zapamiętała te oto szczegóły ;)....
"We wczesnych latach dwudziestych na publicznych drogach w górach Eifel były organizowane wyścigi ADAC Eifelrennen. Były one jednak niebezpieczne i mało popularne. Postanowiono więc stworzyć nowy tor wyścigowy w górach Eifel. Tor został zaprojektowany przez firmę Eichler Architekturbüro z Ravensburga, a jego budowa trwała od września 1925 do wiosny 1927 r.
Tor miał długość 28,265 km (17,5 mili), jego szerokość wynosiła od 8 do 9 metrów, liczba zakrętów wynosiła 174. Tor składał się z dwóch części: Südschleife („pętla południowa”) długości 7,747 km oraz Nordschleife („pętla północna”) długości 22,810 km. Po jego ukończeniu odbywały się tam wyścigi ADAC Eifelrennen oraz Grand Prix Niemiec. Pod koniec lat 20. tor stracił nieco na znaczeniu. Po II wojnie światowej na tor powróciły najważniejsze imprezy: Grand Prix Niemiec (jako część Mistrzostw Świata Formuły 1). W 1953 r., wprowadzono wyścig 1000 km. W 1970 r. wprowadzono wyścig 24-godzinny.
W latach 60. tor stawał się coraz bardziej niebezpieczny ze względu na coraz większe prędkości osiągane przez samochody wyścigowe. Kierowcy postanowili zbojkotować wyścigi na torze Nürburgring, aby zostały wprowadzone zmiany konstrukcyjne. Podczas gdy tor był modyfikowany, GP Niemiec przeniesiono na tor Hockenheimring. Mimo przeprowadzonych zmian i wprowadzenia środków bezpieczeństwa, Ring był wciąż zbyt niebezpieczny i długi na przeprowadzanie wyścigów Formuły 1. W 1975 r. Niki Lauda ustanowił rekord przejazdu po Nordschleife, pokonując dystans 22,835km w czasie poniżej 7 minut (6:58.6). Także on odniósł tam najpoważniejszy wypadek w swojej karierze wyścigowej. W 1981 r. rozpoczęły się prace nad zupełnie nowym torem o długości okrążenia 4,5 km (2,8 mili). W tym samym czasie Nordschleife zostało skrócone do 20,8 kilometrów. Na skróconym odcinku rekordowo szybko pojechał Stefan Bellof, który dystans ten pokonał w czasie 6:11.13 w Porsche 956, co daje średnią 201,7622 km/h. Rekord został ustanowiony w 1983 roku i do dziś nie został pobity.
W roku 1984 został ukończony i oddany do użytku nowy odcinek toru, zwany GP-Strecke. Teraz spełniał już normy bezpieczeństwa. Odbywały się tam wyścigi Formuły 1, Grand Prix Niemiec i Grand Prix Europy. W 2002 roku tor został wydłużony do 5148 metrów."............................................
Kobieta • 11 lat temu